Систему вентиляцію можна доповнити рекуператорами. Припливні вентиляційні установки для квартири видаляють тепле повітря з кімнати і нагрівають надходить зовні холодний потік. Рекуператори влітку підтримують приємну прохолоду, а взимку зберігають до 91% тепла в порівнянні зі звичайним провітрюванням приміщення. Вони економно споживають електрику і дозволяють обходитися малопотужними кондиціонерами, які в кілька разів дешевше.
Навіщо встановлюють припливні системи вентиляції ?
У квартирах, будинках, офісах, магазинах і спортклубах використовують припливні клапани, аерогівери, брізери і рекуператори. Останні оснащують пластинчастим, роторним, камерним і проміжним теплоносієм. Припливні очищувачі повітря запобігають появі застійного повітря, вогкості і розмноження бактерій через порушеного обміну повітря.
Природна вентиляція в старому житловому фонді не справляється з відведенням повітря після установки склопакетів. У квартирах зі свіжим ремонтом перезволожений повітря викликає появу цвілі, промерзання кутів, утворення криги на стеклах. Повітропроникність пластикових і сучасних дерев'яних вікон практично однакова. Дерево, яке вважають «дихаючим», пропускає мало повітря через просочень.
За ГОСТом склопакет повинен пропускати по 3,5 м3 / год, але на ділі повітропроникність пластику виявляється 1,73 м3 / ч, в той час як дерев'яних вікон старого зразка - 20 м3 / год. Установка кондиціонера не вирішує проблему. У будинку, де проживає троє чоловік, повинен бути повітрообмін не менше 5 м3 / ч. Якщо показник падає, мешканці відчувають швидку стомлюваність і погано відновлюють сили. В офісах нестача свіжого повітря призводить до зниження продуктивності.
Належний повітрообмін забезпечує кліматична техніка з рекуперацією або сам рекуператор, який дешевше. Він поставляє в приміщення вже підігрітий або охолоджене повітря, не витрачаючи енергії на це. Температура повітря знижується або підвищується за рахунок температури відведеного потоку. Рекуператори НЕ пересушують повітря і нормалізують рівень вологості. Вони монтуються в наскрізний отвір в стіні діаметром від 150 до 350 мм в залежності від обраної моделі. На зовнішньої і внутрішньої стіни залишаються решітки, а корпус пристрою знаходиться в стіні.
переваги:
• Компактний розмір, що не займає багато місця.
• Швидкий монтаж - 3 години.
• Мідний теплообмінник з антисептичною дією, що запобігає появі хвороботворних мікроорганізмів.
• Легке і безкоштовне обслуговування завдяки функції самоочищення і відсутності системи фільтрації, в якій потрібно оновлювати комплектуючі.
• Низький рівень споживання енергії - від 7 до 310 Вт / год в залежності від робочого режиму.
• Дистанційне керування і відключення спеціальним вимикачем.
• Безшумна робота вночі.
Припливна вентиляційна система пропускає вуличний шум, зменшуючи його гучність в 7 разів.
Як вибрати припливні установки вентиляції ?
Орієнтуйтеся на рекомендовану площа, яка розрахована виробником виходячи з потужності рекуператора. Враховуйте обсяг припливу і витяжки, які можуть досягати від 105 до 1020 м3 і більше. Обсяг припливного повітря повинен бути більше, ніж витяжного, навіть якщо між ними не значна різниця.
Рекуператори можуть обслуговувати приміщення площею від 60 до 120 м2. Вони відрізняються ККД, енергоспоживанням і додатковими функціями. Наприклад, в деяких моделях передбачений підігрів теплообмінника і вентилятора, які можуть замерзнути при сильному морозі. Рекуператори можуть працювати в умовах від -30 до +50 оС. Підігрів може знадобитися при 15оС. Щоб конструкція не промерзала, рекуператор монтується в стіну під нахилом в 3-5о в сторону зовнішньої стіни. Усередині прямоточною вентиляційної системи утворюється конденсат, який стікає на вулицю по каналу.
У ТЕПЛОМАРКЕТ можна купити рекуператор PRANA для приміщень площею до 120 м2. В асортименті бюджетні і дорогі моделі, які можна встановлювати на кухні, у ванній кімнаті та інших приміщеннях. У нас ви знайдете техніку відомого виробника з сертифікатом CE.